Stratasys to jedna z najdłużej i zarazem największych firm działających w branży technologii addytywnych. Swoje urządzenia dedykuje zarówno dla świata przemysłu jak i małych i średnich przedsiębiorstw, oferując profesjonalne urządzenia do druku 3D pracujące w różnych metodach przyrostowych. Jest twórcą najpopularniejszej techniki – FDM, czyli druku 3D z tworzyw sztucznych w formie żyłki.

Stratasys został założony w 1989 roku w Eden Prairie w Minnesocie, w USA, przez małżeństwo Scotta i Lisę Crump. Technologia FDM została opracowana przez Scotta Crumpa rok wcześniej, będąc pierwotnie zautomatyzowaną metodą nakładania tworzyw sztucznych tłoczonych przez popularny pistolet na klej (glue-gun). Crump otrzymał na nią patent w 1989 roku, co pozwoliło mu wspólnie z żoną założyć firmę. Mimo że Stratasys nie był pierwszym producentem maszyn przyrostowych, wkrótce stała się absolutnym liderem rynku – szacuje się, że w 2007 roku wyprodukował i sprzedał 44% wszystkich drukarek 3D zainstalowanych w tamtym czasie na świecie.

W kwietniu 2012 roku Stratasys połączył się z izraelską firmą Objet Ltd. – producentem fotopolimerowych drukarek 3D drukujących w technologii PolyJet, poszerzając swoje portfolio o kolejną, unikalną metodę addytywną. Szacuje się, że w chwili połączenia kapitalizacja rynkowa nowej spółki wynosiła ok. 3 mld USD. Rok później Stratasys przejął MakerBot Industries – największego producenta desktopowych drukarek 3D na świecie, ugruntowując swoją dominację na rynku urządzeń klasy FDM.

W Polsce dystrybutorem rozwiązań Stratasys jest firma Cadxpert. CD3D współpracuje z nią od 2013 roku, wspierając produkty i technologie jakie ma w ofercie. Pracownicy CD3D przeszli szkolenia produktowe z wybranych systemów do druku 3D Stratasys, mając stosowną wiedzę i kompetencje w obszarze możliwości jakie oferują użytkownikom.

W przypadku zainteresowania ofertą firmy Stratasys, zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego – pomożemy wybrać stosowne urządzenie, dopasowując je do unikalnych potrzeb. Przekażemy także kontakt do product managera odpowiedzialnego za konkretny model drukarki 3D.

Skontaktuj się z nami:
(+48) 536 954 666

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą drukarką 3D jesteś zainteresowany(-a)?

  Drukarka 3D typu FDMDrukarka 3D typu PolyJetDrukarka 3D dla protetykiDrukarka 3D dla medycynyJeszcze nie wiem? Proszę o kontakt i doradztwo

  Treść wiadomości

  Comments are closed.